Domy szkieletowe

Dom drewniany wybudowany w technologii szkieletowej posiada wiele zalet. Wykończony drewnem, zaizolowany wełną drzewną posiada swoisty mikroklimat, jest przytulny, pachnie naturalnym drewnem, przyjemnie się w nim mieszka. Jest ciepły, tani w ogrzewaniu i  wbrew twierdzeniom zwolenników domów murowanych trwały odporny na skrajne warunki atmosferyczne. Domy szkieletowe od wielu dziesięcioleci są budowane w Skandynawii, USA, Kanadzie a więc krajach gdzie wiatry , opady śniegu czy deszczu są znacznie intensywniejsze niż w Polsce. Budowa domu szkieletowego trwa 3-4 miesiące do stanu deweloperskiego, dom murowany z przyczyn technologicznych buduje się dłużej, zaletą procesu budowy domu drewnianego jest możliwość prowadzenia prac w zimie ponieważ unikamy prac „mokrych”.

Trwałość domu szkieletowego od wybudowania do pierwszego generalnego remontu szacuje się na 50 lat, żywotność  80-100 lat, tyle lat liczą sobie pierwsze domy szkieletowe które są do dziś użytkowane, w USA najstarszy dom w tej technologii nazywa się Fairbanks House został wybudowany w 1640 r.

W Norwegii, USA, kanadzie domy szkieletowe często zwane „Kanadyjczykami” stanowią 95-99% budownictwa jednorodzinnego.

Jako izolację termiczną stosujemy wełnę skalną która jest świetnym izolatorem, jest wytwarzana z surowca naturalnego i co najważniejsze jest niepalna. Drewno będące budulcem domów drewnianych jest niezastąpionym, ekologicznym i odnawialnym surowcem i jest stosowane do tego celu od wielu setek lat.

Prawidłowo wybudowany dom szkieletowy jest dobrą inwestycją, jest tani w ogrzewaniu, długowieczny i komfortowy w użytkowaniu

Kontakt


Konwaliowa 12

34-325 Łodygowice